Klubi kosovare i astronomis “AOK” nderohet nga qendra e NASA-s në Florida, Kennedy Space Center…

Qendra e NASA-s në Florida, Kennedy Space Center… ka nderuar klubin kosovare AOK – Astronomy Outreach of Kosovo, duke e vendosur një pllakë me emerin e kryetares se klubit Pranvera Hyseni në shenjë falenderimi në vendkalimin “SpaceWalk of Honor”, për të nderuar përgjithmonë punën dhe mbështetjen që po i bëjnë programit hapësinor Amerikan gjatë viteve të fundit.

29790162_2054114921468790_696527142883688448_o.jpg29792614_2054106051469677_6006583128632590336_n.jpg

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s