VLT i ESO’s kap imazhin me te mire te Grumbullit Galaktikor Fornax

Ne nje distance prej rreth 60 milione vitesh, Grumbulli Galaktikor Fornax eshte nje nga grupet me te pasura dhe me te aferta galaktikore me rrugen e qumeshtit. Opsione per shkarikim te imazhit Grupet galaktikore si kjo jane te zakonshme ne … Vazhdoni leximin VLT i ESO’s kap imazhin me te mire te Grumbullit Galaktikor Fornax

NASA & Rusia bien dakord per ndertimin e ‘Stacionit te Ri Henor’

Rusia ka rene dakort qe te marre pjese ne planet e NASA-s per te ndertuar stacionin e pare hapesinor henor, nje projekt i njohur si ‘Deep Space Gateway‘. Tani, eshte bere zyrtare. “Partneret synojne te zhvillojne standarde nderkombetare teknike te … Vazhdoni leximin NASA & Rusia bien dakord per ndertimin e ‘Stacionit te Ri Henor’