Nje stuhi Diellore ka goditur Marsin, duke shkaktuar aurora te mrekullushme

Nje flakerime diellor muajin e kaluar shkaktoi aurora intensive globale ne Mars. Para (majtas) dhe gjate (djathtas) stuhia diellore, me keto prejeksione tregon rritje te papritur te emetimit ultravjollce nga aurorat marsiane– 25 here me e ndritshme se emetimi i … Vazhdoni leximin Nje stuhi Diellore ka goditur Marsin, duke shkaktuar aurora te mrekullushme