Pamje e shperthimit te vullkanit Etna nga Stacioni Hapesinor

Ekspedita e 50 e ekuipazhit ne bordin e Stacionit Nderkombetar te Hapesires kane nje pamje te nates nga orbita te vullkanit me aktiv te Europes,ate te malit Etna, i cili shpertheu me 19 mars, 2017. Astronauti Thomas Pesquet i ESA’s (Agjencise Europiane te Hapesires) ka kapur kete imazh dhe e shperndau ate me ndjekesit e tij ne mediat sociale , duke shkruar, “Mali Etna, ne Sicili. Vullkani eshte duke shperthyer dhe llava e shkrire eshte e dukshme nga hapesira, gjate nates! (vullkani ndodhet ne linjat e kuqe ne te majte te imazhit).”

Image Credit: ESA/NASA

Perditesimi per here te fundit 22 mars,2017.

Tags:ASTROFOTOGRAFI, ISS-STACIONI NDERKOMBETARE I HAPESIRES, PLANETI TOKE

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s