Ekspedita e 50 e ekuipazhit ne bordin e Stacionit Nderkombetar te Hapesires kane nje pamje te nates nga orbita te vullkanit me aktiv te Europes,ate te malit Etna, i cili shpertheu me 19 mars, 2017. Astronauti Thomas Pesquet i ESA’s (Agjencise Europiane te Hapesires) ka kapur kete imazh dhe e shperndau ate me ndjekesit e tij ne mediat sociale , duke shkruar, “Mali Etna, ne Sicili. Vullkani eshte duke shperthyer dhe llava e shkrire eshte e dukshme nga hapesira, gjate nates! (vullkani ndodhet ne linjat e kuqe ne te majte te imazhit).”

Image Credit: ESA/NASA

Perditesimi per here te fundit 22 mars,2017.

Tags:ASTROFOTOGRAFI, ISS-STACIONI NDERKOMBETARE I HAPESIRES, PLANETI TOKE

Advertisements